Park Sportowy Złotnicza | Energie Cottbus- Legia Warszawa 3:1 w sparingu
19033
single,single-post,postid-19033,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

30 Sie Energie Cottbus- Legia Warszawa 3:1 w sparingu

Na głównej murawie Parku Sportowego Złotnicza odbył się dzisiaj mecz pomiędzy Legią Warszawa a Energie Cottbus (rocznik 2003). Spotkanie wygrali pełniący rolę gospodarza zawodnicy zza naszej zachodniej granicy.

Mecz (grano 4 razy po 20 minut) dobrze rozpoczął się dla Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, która na prowadzenie wyszła za sprawą Michała Budziszewskiego. Pod koniec pierwszej kwarty do remisu doprowadził jednak Pavel Marasov z Cottbus, który wykorzystał błąd bramkarza „wojskowych”. Druga kwarta obfitowała tylko w jedną bramkę. Samobójcze trafienie w barwach Legii zanotował Patryk Pierzak. W trzeciej odsłonie wynik na 3:1 dla Energie ustalił Simon Barczewicz. Jak się okazało był to ostatni gol gdyż przez ostatnich 20 minut nie padła już żadna bramka.

Pomimo niekorzystnego wyniku trener Legii Warszawa Sebastian Różycki zadowolony był zarówno  z warunków jakie zastał przy Złotniczej oraz z postawy swoich zawodników. Szukaliśmy możliwości rozegrania meczu z rówieśnikami z zachodu, warunki w Jeleniej Górze były dobre, choć my trenowaliśmy do tej pory na sztucznej murawie– wyjaśnia trener Legii. Gole straciliśmy po indywidualnych błędach naszych zawodników , ale to jest piłka dziecięca i takie wpadki jeszcze niestety się zdarzają– dodaje Sebastian Różycki.

Wracając do młodych graczy Energie Cottbus, to kolejny mecz kontrolny zawodnicy trenowani przez duet szkoleniowców Nico Wünschmann , Bernd Deutschmann rozegrają 1 września o godzinie 16:00. Wówczas ich przeciwnikiem będą piłkarze Śląska Wrocław