Park Sportowy Złotnicza | O nas
15340
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15340,tribe-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

O nas

Park Sportowy Złotnicza to największy kompleks sportowy w Jeleniej Górze.

Jego historia sięga lat dwudziestych XX wieku. Pierwotnie w skład obiektu wchodziło jedynie boisko z dobudowaną trybuną na ok 100 osób. Z biegiem czasu obiekt zaczął się rozwijać. Na miejscu obecnej hali były 2 boiska treningowe, a bazę noclegową zastępowała skromna zadaszona brama wejściowa. Stadion miejski od zawsze był ikoną Jeleniej Góry i okolicy, cieszącą się olbrzymią popularnością. Tu odbywały się największe imprezy sportowe, tu gromadziły się rzesze fanów.

Bogata historia sportowa Jeleniej Góry wiele zawdzięcza obiektom przy ulicy Złotniczej. Piłka nożna, piłka ręczna, tenis stołowy, łucznictwo i zapasy to sporty, które budują z nami swoją historię od ponad sześćdziesięciu lat.

Park Sportowy Złotnicza podlega cały czas rozbudowie. W 2011 roku wybudowano na nowo główne boisko piłkarskie, obecnie najnowocześniejsze w całym regionie. Nowa murawa z trybuną specjalnie przystosowana na Euro 2012, które odbywało się w Polsce i Ukrainie. Profesjonalna bieżnia lekkoatletyczna posiadająca licencje Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dopuszczającą rozgrywanie oficjalnych zawodów.

To tylko niektóre inwestycje wzbogacające naszą ofertę. Na hali głównej swoje mecze rozgrywają piłkarki ręczne występujące w Superlidze kobiet, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Organizujemy wiele imprez sportowych i rozrywkowych. Górski klimat w połączeniu z obiektami sportowymi i bazą noclegową jest doskonałym miejscem do prowadzenie u nas obozów sportowych. Gościliśmy takie kluby sportowe jak: Energie Cottbus, Zagłębie Lubin, Ruch Chorzów, Amica Wronki, Vistal Gdynia, Bayer Leverkusen i wiele, wiele innych. Posiadając największą halę w regionie byliśmy organizatorami wielu imprez rozrywkowych. Występowały u nas takie zespoły jak „Budka suflera”, czy kabaret „Neo-Nówka”. Park Sportowy Złotnicza zaprasza do skorzystania z bogatej oferty wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Tu rodzą się emocje.