Park Sportowy Złotnicza | O nas
15340
page,page-id-15340,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive
 

O nas

Park Sportowy Złotnicza to największy kompleks sportowy w Jeleniej Górze.

Jego historia sięga lat dwudziestych XX wieku. Pierwotnie w skład obiektu wchodziło jedynie boisko z dobudowaną trybuną na ok 100 osób. Z biegiem czasu obiekt zaczął się rozwijać. Na miejscu obecnej hali były 2 boiska treningowe, a bazę noclegową zastępowała skromna zadaszona brama wejściowa. Stadion miejski od zawsze był ikoną Jeleniej Góry i okolicy, cieszącą się olbrzymią popularnością. Tu odbywały się największe imprezy sportowe, tu gromadziły się rzesze fanów.

arena_1933-1936
P54A4067

Bogata historia sportowa Jeleniej Góry wiele zawdzięcza obiektom przy ulicy Złotniczej. Piłka nożna, piłka ręczna, tenis stołowy, łucznictwo i zapasy to sporty które budują z nami swoją historię od ponad sześćdziesięciu lat.

Park Sportowy Złotnicza podlega cały czas rozbudowie. Od nowa w 20111 roku wybudowano główne boisko piłkarskie, obecnie najnowocześniejsze w całym regionie. Nowa murawa z trybuną specjalnie przystosowana na Euro 2012, które odbywało się w Polsce i Ukrainie. Profesjonalna bieżnia lekkoatletyczna posiadająca licencje Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dopuszczającą rozgrywanie oficjalnych zawodów.

To tylko niektóre inwestycje wzbogacające naszą ofertę. Na hali głównej swoje mecze rozgrywają piłkarki ręczne występujące w Superlidze kobiet, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Organizujemy wiele imprez sportowych i rozrywkowych. Górski klimat w połączeniu z obiektami sportowymi i bazą noclegową jest doskonałym miejscem do prowadzenie u nas obozów sportowych. Gościliśmy takie kluby sportowe jak: Energie Cottbus, Zagłębie Lubin, Ruch Chorzów, Amica Wronki, Vistal Gdynia, Bayer Leverkusen i wiele, wiele innych. Posiadając największą halę w regionie byliśmy organizatorami wielu imprez rozrywkowych. Występowały u nas takie zespoły jak „Budka suflera”, czy kabaret „Neo-Nówka”. Park Sportowy Złotnicza zaprasza do skorzystania z bogatej oferty wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Tu rodzą się emocje.

P54A42751
stopka_ue