Czwartek, 23 maja 2024

Pływanie a odchudzanie

31 stycznia 2023

Czy można schudnąć dzięki pływaniu?

Temat ten jest poruszany na licznych forach i stronach internetowych. Wiele osób szuka najlepszych sposobów na schudnięcie, ale często trafiają na błędne informacje. Popełniają błędy i kończą z takimi konsekwencjami jak adaptacja metaboliczna, utrata masy mięśniowej, bóle stawów, znudzenie, wypalenie.

Połączenie treningu i odżywiania jest ważnym aspektem redukcji tłuszczu. Znajdź równowagę między intensywnością, czasem trwania i częstotliwością sesji treningowych, a następnie wybierz aktywność, która najlepiej pasuje do Twojego stylu życia, celów i typu ciała.

Najlepszym sposobem na spalanie tłuszczu jest przestrzeganie tych prostych zasad

Możesz stworzyć deficyt kaloryczny, utrzymując go aż do osiągnięcia celu. Istnieją dwa sposoby, aby to zrobić. Istnieją dwa sposoby na zmniejszenie spożycia kalorii. Metody te nie zawsze mogą przynieść pożądane rezultaty. Najważniejsze jest utrzymanie zdrowego deficytu kalorycznego. Zbyt ciężki trening nie zrównoważy złej diety lub spożycia kalorii.

Dlaczego utrata wagi nie zawsze wiąże się ze zwiększoną aktywnością fizyczną?

Triathloniści, pływacy i rowerzyści mogą spalać ogromne ilości kalorii dziennie, jednocześnie utrzymując swoją wagę. Ponieważ pochłaniają duże ilości kalorii, mogą pokryć koszty energii związane z treningiem. Ludzie, którzy skupiają się na utracie wagi, naturalnie robią dokładnie to samo. Ćwiczą jak gdyby nigdy nic, a następnie jedzą wysokokaloryczne jedzenie, jednak nie jest to przemyślana decyzja. Efektem są fory takie jak: Biegam i pływam od miesiąca, a moja waga się nie zmieniła.

Trening czy odżywianie? Jak szybciej spalić więcej tłuszczu

Priorytetem jest jedzenie. Łatwiej jest osiągnąć dzienny deficyt (500 kcal) poprzez ograniczenie kalorii. Jednak inteligentne podejście wymaga, abyś włączył trochę ćwiczeń. Łatwo jest zrujnować świetny trening, jedząc wysokokaloryczne pokarmy, napoje i potrawy. Utrata wagi może nie być możliwa przez same ćwiczenia. Ludzie kompensują swoje ćwiczenia większymi posiłkami. Trening nie jest powodem, by jeść tyle, ile się chce.

Pływanie i utrata wagi

Istnieje wiele opinii na temat wpływu pływania na utratę tłuszczu. Pojawiają się coraz to nowe teorie i badania. Wykazano, że pływanie w zimnej wodzie może zwiększyć apetyt. Należy uważać na to, co się je. Pływanie jest dobre dla serca, układu oddechowego i układu nerwowego. Pływanie może zmniejszyć stres i zwiększyć wydatek kaloryczny.

Trening z wysoką intensywnością a powysiłkowy pobór tlenu

Pływanie może poprawić metabolizm i może trwać przez kilka godzin. Oznacza to, że będziesz miał większy pobór tlenu po wysiłku. Sesje treningowe o niższej intensywności powodują mniejsze spalanie tłuszczu. Treningi o wysokiej intensywności powodują spalanie tłuszczu poprzez zwiększenie poboru tlenu. Powyższy scenariusz może być zilustrowany przez fakt, że możemy siedzieć przy naszych komputerach i nadal spalać tłuszcz.

Jaki jest najlepszy czas na utratę tłuszczu?

W tym czasie czujesz się naładowany energią, zmotywowany i wypoczęty psychicznie. To są rzeczy, które sprawią, że twoje treningi staną się rutyną. Wiele osób stwierdza, że mają świetne wyniki trenując rano. Korzystne może być rozpoczęcie dnia od pozytywnych myśli. Może to dostarczyć endorfin i pozytywnego uczucia. Wieczorem jesteśmy zmęczeni. Zazwyczaj jesteśmy zmęczeni zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Jednak łatwiej będzie wykonać trening rano, mając jeszcze energię.

Czy trenujesz z pełnym żołądkiem czy z pustym?

Wiele osób trenuje rano z pustym żołądkiem. Wynika to z szybszego uwalniania komórek tłuszczowych w celu uzyskania energii. Jednak zbyt duża intensywność może prowadzić do utraty masy mięśniowej. Jeśli wysiłek jest umiarkowany i niezbyt intensywny, poranna sesja treningowa może przynieść rezultaty. Nasz organizm nie będzie odczuwał stresu ani nagłego zapotrzebowania na energię. Musimy jednak dostarczyć energię naszemu organizmowi przy wyższych intensywnościach zarówno przed jak i w trakcie sesji.

Czy pływanie jest dobre dla Twojej siły i tkanki mięśniowej?

Dotyczy to wszystkich aktywności aerobowych. Jeśli zwiększamy ilość ćwiczeń aerobowych, istnieje szansa, że wszystkie sesje staną się bardziej wytrzymałościowe i mogą spowodować utratę siły. Należy zwrócić uwagę na beztłuszczową masę mięśniową. Znaczny deficyt kaloryczny może również spowodować katabolizm i spowolnienie metabolizmu.