Czwartek, 23 maja 2024

Przestań siedzieć. Wstań i zacznij pływać.

30 stycznia 2023

Siedzenie to "nowe palenie". Hamuje rozwój mózgu i ciała u dzieci. Dzieci spędzają w tej chwili do 85% czasu siedząc. Dzieci spędzają dużo czasu siedząc, czy to jedząc przez telefon lub komputer, jadąc do szkoły, czy odrabiając lekcje. Według American Heart Association, dorośli spędzają 10,5 godziny siedząc. Obejmuje to siedzenie przy biurku, w pracy i niestety w czasie wolnym.

Siedzenie:

  1. Pogorszenie stanu zdrowia
  2. Zwiększenie ryzyka zachorowania i innych chorób
  3. Stymulowanie rozwoju psychicznego i fizycznego

Zacznij pływać

Według wielu badań i fizjoterapeutów pływanie to świetny sport, który pozwala zredukować wady postawy, wzmocnić mięśnie i kości, a także zapobiega występowaniu kontuzji. Jest to wspaniała aktywność, którą można się cieszyć przez wiele lat. Oferuje wiele korzyści dla osób w każdym wieku i otwiera wiele nowych możliwości sportowych.

Pływanie to:

  1. Piękna dyscyplina, która będzie Ci towarzyszyć przez całe życie
  2. Mniejsze ryzyko wystąpienia uszczerbku na zdrowiu
  3. Szczęśliwe ciało jest źródłem szczęścia i radości.

Naucz się pływać

Umiejętności wodne to nowa pasja i możliwości. Można się uczyć w każdym wieku. Na naukę nigdy nie jest za późno. Solidne nawyki ruchowe są podstawą umiejętności pływania. Na tych solidnych nawykach buduje się określony styl pływania. Umiejętność przepłynięcia 25m stylem dowolnym i grzbietowym oraz dłuższego utrzymania się w pozycji pionowej w głębokiej wodzie otwiera wiele nowych możliwości i zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Więcej ruchu

Po tym jak nauczysz się pływać, możesz zacząć chodzić. Pozwoli Ci to na więcej ruchu i zmniejszy ilość czasu spędzanego w pozycji siedzącej. Poprawi to również Twoje zdrowie. Będziesz również w stanie chodzić więcej i spalać więcej kalorii. Można to zastosować do innych czynności, które są włączone do naszego codziennego życia.

Bądź konsekwentny

Musisz włożyć dużo i poświęcić swój czas, aby nauczyć się pływać. Nie zapominaj o tym, co udało Ci się osiągnąć. Pływanie co najmniej dwa razy w tygodniu to dobry pomysł. Rozwijaj swoją technikę i umiejętności. Wiele osób zmaga się z zarządzaniem czasem. Należy jednak pamiętać, że nasze zdrowie jest podstawą naszego funkcjonowania. Warto o nie dbać.

Będziesz szczęśliwszy i zdrowszy, jeśli włączysz do swojego codziennego życia spacery i pływanie.