Park Sportowy Złotnicza | Prace modernizacyjne przy Złotniczej
18949
post-template-default,single,single-post,postid-18949,single-format-gallery,tribe-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Prace modernizacyjne przy Złotniczej

Na głównej płycie boiska Parku Sportowego Złotnicza od wczoraj (3 sierpnia 2016 r.) prowadzone są prace związane z przygotowaniem obiektu do nadchodzących rozgrywek piłkarskich.

 

Prace, które wykonywane są przez firmę Trawnik polegają przede wszystkim na wymianie nawierzchni w polach bramkowych. Montowana jest tak zwana hybryda czyli mieszanka trawy sztucznej i naturalnej- taka sama jaka położona została w ostatnim czasie na stadionie w Gdańsku– wyjaśnia Marek Siatrak- manager obiektu przy Złotniczej. Docelowo płyta poddana zostanie zabiegowi nawożenia i opryskiwania przeciwgrzybiczego. Jednak to nie koniec zabiegów pielęgnacyjnych.

Po zakończonych w niedzielę 31 lipca 33 Młodzieżowych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce niektóre fragmenty murawy zostały uszkodzone przez sportowców startujących w konkurencjach pchnięcia kulą i rzutu oszczepem. W tym przypadku odbywa się tak zwane „łatanie”. Nasi pracownicy stworzyli specjalny zasobnik przy trybunie głównej, który ma służyć jako wypełniacz ubytków w płycie boiska- dodaje Marek Siatrak.

Prace, które są prowadzone na stadionie  od środy 3 sierpnia stanowią jednocześnie ostatni etap przygotowań obiektu do nadchodzącego sezonu rozgrywkowego. Ten oficjalnie zainagurowany zostanie w sobotę 6 sierpnia meczem juniorów starszych Karkonoszy Jelenia Góra z Olimpią Kamienna Góra w ramach I rundy Pucharu Polski szczebla jeleniogórskiego. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany został na godzinę 17:00hybryda nowa murawa przy bramkach nowa murawa ubytki1 ubytki2 ubytki3 ubytki4 zasobnik