Park Sportowy Złotnicza | Zapraszamy na mistrzostwa młodzików w akrobatyce sportowej
19173
post-template-default,single,single-post,postid-19173,single-format-standard,tribe-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Zapraszamy na mistrzostwa młodzików w akrobatyce sportowej

W najbliższą sobotę po raz pierwszy w Jeleniej Górze odbywać się będą Międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w akrobatyce sportowej, skokach na trampolinie i ścieżce. Organizatorem tego wydarzenia jest klub MKS Polonia Świdnica

 

Międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików rozgrywać się będą zgodnie z programem  klasyfikacyjnym Polskiego Związku Gimnastycznego. Rywalizacja odbywać się będzie na głównym parkiecie hali Parku Sportowego Złotnicza. Młodzi sportowcy (maksymalnie do 13 roku życia) przed jeleniogórską publicznością zaprezentują się w takich konkurencjach jak:

– skoki na ścieżce

– skoki na trampolinie (indywidualne, synchrony)

– konkurencje zespołowe – dwubój

– dwójki męskie i żeńskie

-czwórki

W konkurencjach indywidualnych i skokach synchronicznych zawodnicy otrzymują 4 punkty premii za każdy wykonany układ. W akrobatyce sportowej z kolei (dwójka/zespół) otrzymuje 2 punkty premii za każdy wykonany układ (2 układy). Zaplanowane ćwiczenia mają zróżnicowaną skalę trudności.

W zawodach, które odbędą się w najbliższą sobotę 15 października od godziny 11:00 w hali Parku Sportowego Złotnicza mogą wziąć udział wyłącznie zawodnicy posiadający aktualną licencję wydaną przez Polski Związek Gimnastyczny.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy mieszkańców Jeleniej Góry na te mistrzostwa