Poniedziałek, 26 lutego 2024

Co decyduje o cenie rakiety tenisowej?

9 stycznia 2023

Przy wyborze rakiety tenisowej mamy wiele możliwości. Przekonamy się, że ceny wybranych produktów mogą się różnić o setki złotych, gdy zaczniemy je porównywać. Jaka jest zależność między rakietami tenisowymi a sobą? Co decyduje o koszcie rakiety tenisowej? I na ile możemy sobie pozwolić na egzemplarze z wyższej półki? W dzisiejszym artykule wszystko to wyjaśnimy! Miłej lektury.

Jaki jest koszt rakiety tenisowej?

Koszty sprzętu dla tenisistów, rakiet w szczególności, w dużej mierze zależą od pięciu elementów. Są to:

 • Materiał wykonania jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o kosztach rakiet tenisowych.
 • Zastosowane technologie - Są one ważne zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów.
 • Układ strun jest ważny dla tych, którzy grają w tenisa od wielu lat.
 • kształt - Jest to przekrój poprzeczny ramy.
 • Waga - Lekkie rakiety tenisowe są bardziej komfortowe i mniej narażone na kontuzje. Jednak cięższe rakiety zagwarantują mocne, stabilne uderzenie.

Nasz sklep internetowy, come-on.pl, posiada rakiety tenisowe dobrej jakości i w rozsądnych cenach. Można znaleźć rakiety tenisowe juniorskie i seniorskie w różnych cenach (najtańsze zaczynające się od kilkuset złotych).

Jakie są koszty rakiet tenisowych Jaki jest dokładny koszt rakiet tenisowych?

Jak powiedzieliśmy w poprzednim akapicie, najważniejszym czynnikiem decydującym o cenie jest materiał wykonania oraz zastosowana technologia. Na koszt rakiety tenisowej będzie miał wpływ również układ strun, waga oraz kształt. To są właśnie te szczegóły.

Materiał wykonania a koszt rakiety tenisowej

Koszt rakiety tenisowej będzie zależał od materiału, z którego została wykonana. Najbardziej przystępne są rakiety aluminiowe, których ceny zaczynają się od 100 zł. Rozwiązania te nie są polecane do poważnych treningów.

Rakiety tenisowe grafitowe - dla osób ceniących wysoką jakość wykonania

Rakiety tenisowe grafitowe charakteryzują się lekką konstrukcją, która pochłania drgania i chroni dłoń przed dyskomfortem. Dzięki nim gra w tenisa jest niezwykle przyjemna i komfortowa. Warto również zauważyć, że możemy zagrać znacznie mocniejszą piłkę przy znacznie mniejszym wkładzie własnej siły. Najniższe ceny rakiet tenisowych wykonanych w 100% z grafitu to około 350 złotych.

Takie rakiety są świetne dla początkujących graczy.

Rakiety tenisowe z grafitu klejonego, znanego również jako kompozyt grafitowy, są przystępną opcją. Ponieważ są lżejsze, skuteczniej absorbują wibracje i nie odkształcają się, oferują lepsze wrażenia z treningu niż rakiety aluminiowe. To świetna opcja dla początkujących, którzy nie chcą wydawać na modele grafitowe więcej niż kilkaset złotych.

Rakietę tenisową wykonaną z grafitu klejonego można kupić już za 150-200 zł.

Technologia i koszt rakiety tenisowej

Ceny nie są tak ważne jak zastosowana technologia. Rakiety tenisowe, które kosztują więcej niż 1500 zł, polecane są profesjonalnym graczom, którzy regularnie grają w meczach, w których ważny jest każdy punkt.

Dzięki temu sprzęt może być wzbogacony między innymi o.

 • Zaawansowane metody pomiarowe
 • odwzorowanie,
 • Tunele wiatrowe
 • materiały tłumiące drgania itp.

Należy pamiętać, że nowoczesne rakiety tenisowe wzmocnione technologicznie nie są najlepszymi rozwiązaniami. Mogą one jedynie ułatwić rotację i zapewnić kilka procent więcej mocy dla Twojej piłki. Zaawansowane technologie mogą być wykorzystane w 100% tylko wtedy, gdy posiadasz ponadprzeciętne umiejętności.

Pamiętaj!!!

Tenis jest ważnym elementem w Twoim życiu. Upewnij się, że masz najlepszy materiał na rakietę tenisową. Upewnij się również, że masz najnowocześniejsze technologie (przynajmniej te związane z tłumieniem drgań).

Cena rakiety tenisowej a układ strun

Dla osób, które często grają w tenisa, układ strun jest ważnym parametrem. Zwróć uwagę na rozmiar rączki, główki rakiety oraz materiały, jeśli jesteś początkujący.

Musisz być zaznajomiony z układem strun, aby zrozumieć znaczenie liczb odpowiednio 16 x 19, 16 x 20 i 16 x 20. To proste: weź rakietę do jednej ręki i trzymaj ją pionowo. Pierwsza liczba oznacza boki pionowe, a druga - boki poziome.

Otwarte układy strun - na przykład 16x19

Otwarty układ strun da Ci więcej efektu trampoliny. Moc odbicia i kontrola będą większe, ale kontrola będzie niższa. Jest to świetne rozwiązanie dla zaawansowanych graczy.

Zamknięty układ strun - np. 18 x 20

Układy strun zamkniętych mają znacznie mniejszy efekt trampoliny. Dzięki temu możemy kontrolować trajektorię piłki przy użyciu mniejszej siły. Jesteś początkującym graczem? Powinieneś wybrać układ z zamkniętą struną.

Koszt rakiety tenisowej a kształt rączki

Jak kształt rączki wpływa na cenę rakiet? Choć jest to jeden z wielu czynników wpływających na cenę, uważamy, że jest on istotny. Cena rączki może wynikać z naszych założeń. Warto wybrać owijkę, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom. Dzięki temu będziesz mógł wymodelować uchwyt i dostosować go do swoich preferencji. Należy pamiętać o tym, że:

 • cieńsza owijka to lepiej wyczuwalny kąt uchwytu, co przekłada się na większą kontrolę nad piłką i mniejszy komfort podczas gry meczowej czy jednostek treningowych.
 • Grubsza owijka pozwoli na mniej wyczuwalne kąty, co oznacza mniejszą kontrolę nad piłką i większy komfort podczas treningu lub gry meczowej.

Ciekawostką jest, że owijki Rafaela Nadala podczas gry meczowej mają grubość zaledwie 0,4 mm.

Waga kija tenisowego w porównaniu z jego kosztem

Na cenę rakiety tenisowej będzie miała wpływ jej waga. Nie oznacza to, że rakiety ciężkie (np. Rakiety ważące więcej niż 315 gramów są tańsze od tych ważących mniej niż 285g i odwrotnie. Dlaczego? Ponieważ nasze preferencje i cele treningowe będą determinowały sprzęt, który wybierzemy.

Weźmy na przykład:

 • Cięższa rakieta zapewni większą kontrolę uderzenia, mniej wibracji i większy sweetspot lub "obszar dobrego odbicia".
 • Lżejsza rakieta jest łatwiejsza w obsłudze, ale pozwala na mniejszą kontrolę nad każdym uderzeniem.

Należy pamiętać, że cięższe rakiety mogą być trudniejsze w obsłudze i męczyć rękę. Z drugiej strony, lżejsze rakiety tenisowe będą miały więcej wibracji i mniejszy sweetspot (punkt słodki).

Jakie czynniki decydują o cenie rakiety tenisowej? - Podsumowanie

Koszt rakiety tenisowej w dużej mierze zależy od materiału i zaawansowanych technologii, które zostały opatentowane. Układ strun, kształt rączki, waga to czynniki, które pośrednio wpływają na cenę rakiety tenisowej, ale nie są bardzo istotne.

Zachęcamy do zakupów rakiet tenisowych online w naszym sklepie internetowym come-on.pl. Posiadamy w sprzedaży najwyższej jakości sprzęt renomowanych marek takich jak. Babolat, Dunlop Head, Prince, Wilson, Yonex.

Doceniamy Państwa czas i życzymy wszystkiego najlepszego w poszukiwaniu idealnej rakiety tenisowej.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące ceny rakiety tenisowej. Od czego ona zależy?

Jakie są najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi w temacie ceny rakiet tenisowych?

#1 Jakie są ceny wyjściowe rakiet tenisowych?

Ceny rakiet tenisowych zaczynają się od 100 zł. W tym przedziale cenowym możemy kupić sprzęt aluminiowy, który służy jedynie do okazjonalnych treningów i celów rekreacyjnych. Za 150-300 złotych można kupić wysokiej jakości rakiety tenisowe wykonane z klejonego grafitu. Rakiety grafitowe powyżej 350 zł są najdroższe.

#2 Jakie czynniki decydują o cenie rakiety tenisowej?

O koszcie rakiety tenisowej w dużej mierze decyduje materiał i nowoczesne rozwiązania, które zwiększają jej wydajność. Pośrednio ważne są również parametry, które wpływają na koszt rakiety tenisowej. Waga, układ strun czy forma to czynniki, które wpływają na koszt rakiety tenisowej.

#3 Jaki materiał na rakietę tenisową jest dla Ciebie najlepszy?

Aluminiowe rakiety tenisowe kosztują najmniej. Należy pamiętać, że rakiety aluminiowe są najtańsze i najbardziej trwałe. Szybko ulegają odkształceniu. Odwiedź naszą stronę internetową come-on.pl, aby znaleźć rakiety tenisowe juniorskie i seniorskie. Zachęcamy do zakupów online. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy dostępni telefonicznie lub mailowo.