Niedziela, 6 października 2024

Jak spersonalizować rakietę tenisową

30 sierpnia 2023

Jak spersonalizować rakietę tenisową

Tenisiści coraz częściej tuningują swoje własne rakiety. Prawie żaden profesjonalny gracz nie dostosowuje dziś swojej rakiety. Czasami trzeba włożyć wiele wysiłku, aby w pełni wykorzystać możliwości rakiety.

Dostosowywanie rakiet staje się również coraz bardziej popularne wśród graczy rekreacyjnych. Być może doświadczyłeś uczucia posiadania idealnej rakiety tenisowej, ale wciąż brakuje ci ostatecznego szlifu. Te wskazówki i triki pomogą ci dostosować rakietę do perfekcji.

Personalizacja rakiet za pomocą taśmy ołowianej

Używamy dodatkowych ciężarków ołowianych, aby zmienić rozkład masy. Używamy do tego taśm ołowianych z samoprzylepnym spodem. Są one łatwe w użyciu i usuwaniu.

Głównym celem personalizacji rakiety jest dostosowanie jej charakterystyki gry. Powinieneś najpierw zadać sobie pytanie, czy jesteś zadowolony z wydajności swojej rakiety.

Możesz również dostosować rakietę, jeśli chcesz dopasować kilka rakiet tego samego modelu. Ogólnie rzecz biorąc, producenci nie są w stanie wyprodukować wszystkich rakiet dokładnie.

Zawsze można zauważyć niewielkie odchylenia. Mogą one jednak mieć wpływ na grę. Jest to szczególnie ważne w przypadku zmiany rakiety w trakcie meczu.

Istnieją cztery miejsca, w których można przymocować taśmę ołowianą. Każda pozycja ciężarka ma inny wpływ na czucie rakiety.

Zwiększenie ciężaru zamachu

Wyobraź sobie rakietę jako zegarek. Obszar wokół tarczy znajduje się na godzinie 6. Umieść taśmę ołowianą na czubku główki rakiety na godzinie 12, aby zwiększyć wagę. Taśmę można umieścić pod osłoną zderzaka lub na ramie.

Pierwsza opcja jest trudniejsza, ponieważ trzeba najpierw usunąć naprężenie, aby wyciągnąć przelotki z ramy. Jeśli przymocujesz przewód do ramy od wewnątrz, możesz to zrobić w mniej niż minutę.

Ogólnie rzecz biorąc, należy wziąć dwa paski i przykleić je po obu stronach ramy. Jeden powyżej przelotek, a drugi poniżej. Możesz użyć nożyczek, aby przyciąć taśmę ołowianą na żądaną długość.

Masa wahadłowa jest ogólną miarą tego, jak ciężka jest rakieta, gdy jest odwrócona. Ciężar zamachowy zwiększa się po dodaniu taśmy ołowianej na czubku rakiety. Rakieta będzie miała większą moc, a tym samym większe przyspieszenie piłki. Poświęceniem jest utrata manewrowości i kontroli.

Zwiększona stabilność

Ta opcja może być interesująca dla tych, którzy zauważyli, że ich rakiety zbyt mocno chwieją się podczas kontaktu z piłką. Możesz zwiększyć stabilność rakiety, używając taśmy ołowianej na godzinie 3 i 9. Jest to dokładniej stabilność skrętna, która zmniejsza skręcanie boczne. W tym przypadku rakieta jest tylko trochę cięższa niż główka.

Slide Sweet Spot

Jest to połączenie dwóch poprzednich pozycji. W tym przypadku ołów mocuje się na godzinie 2 i 10. Obciążniki zapewnią rakiecie większą moc i stabilność.

Sweetspot przesuwa się również bliżej czubka rakiety. Ta regulacja może być najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli masz tendencję do uderzania piłki poza sweetspotem.

Zwiększenie wagi

Wagę rakietki można zwiększyć bez zmiany jej punktu wyważenia, stosując następującą metodę. Taśma ołowiana jest umieszczona na godzinie 6. Jest to gardło rakiety. Taśma ołowiana zwiększa wagę rakiety, ale różnica nie jest duża.

Zwiększona manewrowość

Po przeanalizowaniu czterech pozycji głowy, przejdziemy do chwytu. Aby zwiększyć manewrowość, dodaj trochę ciężaru do tego obszaru.

Istnieją dwa główne sposoby, aby uczynić główkę rakiety lżejszą. Możesz najpierw przymocować taśmę ołowianą do uchwytu paletki. Będziesz musiał usunąć uchwyt, a następnie obrócić paletkę.

Drugą opcją jest umieszczenie ciężarka bezpośrednio wewnątrz rączki. W tym celu najlepiej sprawdzają się małe kawałki ołowiu. Najpierw należy zdjąć zatyczkę, na przykład za pomocą małego płaskiego śrubokręta.

Następnie wyjmujemy je i owijamy watą lub małym kawałkiem materiału. Zapobiegnie to hałasowaniu ołowiu podczas wymachiwania nim.

Po umieszczeniu ciężarków w uchwycie, mocujemy je silikonem lub klejem. Następnie zakładamy osłonę rączki. Rakietą można już grać.