Wtorek, 10 września 2024
Nie lubisz grać backhandem? Popełniasz zbyt wiele błędów podczas gry backhandem lub nie możesz sprawić, by piłka poruszała się wystarczająco szybko. Mamy dziś dla ciebie specjalną wskazówkę. Jest to forehand "Inside Out" lub "Inside In".
Backhand jest najsłabszym uderzeniem dla większości tenisistów. Z drugiej strony forehand jest prawie zawsze silniejszy. Jest łatwiejszy do zagrania, ponieważ ma bardziej intuicyjny ruch. Dlatego warto grać forehandem tak często, jak to możliwe.
Taka jest idea tych dwóch wariantów. Dowiesz się, czym różni się forehand "Inside Out" i kiedy najlepiej jest używać każdego z nich.
Zasadniczo, chcesz biegać dookoła forehandu, aby zakończyć go mocniejszym uderzeniem. Jeśli jesteś praworęczny, powinieneś przesunąć się w lewo. Dobra praca nóg jest niezbędna.
Nie ma znaczenia, czy grasz wewnętrzną czy zewnętrzną stroną forehandu. Ważne jest, aby jak najszybciej dotrzeć do narożnika backhandu. Czas piłki w powietrzu jest bardzo krótki.
Ważne jest, aby jak najszybciej poznać kierunek lotu piłki. Kierunek piłki można przewidzieć, obserwując zamach przeciwnika. Możesz także ustawić swoje ciało nieco po lewej stronie. Możesz zmniejszyć odległość między tobą a tylnym narożnikiem, dostosowując swoją pozycję.
W sytuacjach ofensywnych zazwyczaj grasz wewnętrzną stroną forehandu lub wewnętrzną stroną na zewnątrz. Możesz otworzyć kort, biegając wokół backhandu. Trudno jest całkowicie pokryć kort z narożnika bekhendowego. Zawsze istnieje ryzyko kontrataku forehandem. Powinieneś zatem wywierać presję na przeciwniku, aby nie mógł wykonać normalnego strzału.
Kolejnym problemem jest wyczucie czasu przy forehandach inside out lub inside in. Podczas rajdu powinieneś być w stanie natychmiast zdecydować, czy warto biec. Kiedy nadejdzie odpowiedni moment, musisz być gotowy do oddania strzału. Jeśli odległość od narożnika backhandu jest zbyt duża, możesz chcieć zagrać bardziej backhand.
Wbiegamy w narożnik backhandu, gdy nadejdzie odpowiedni moment. Zwracamy także nasze ciała w kierunku piłki. Po ustawieniu się w kierunku piłki, przyjmujemy otwartą pół postawę. Powinieneś także mieć stabilną pozycję, aby nie stracić równowagi podczas uderzenia forehandem.
Grając forehandem inside-out, zazwyczaj uderzasz piłkę w poprzek kortu w kierunku backhandu przeciwnika. Uderzenie to jest używane do wypchnięcia przeciwnika jak najdalej poza kort, aby otworzyć kort.
Głównym celem uderzenia inside-out forehand jest ustawienie przeciwnika. Ten strzał nie musi być zwycięski. Chodzi o to, aby zmusić przeciwnika do popełnienia błędu lub zagrania krótkiej piłki. Pozytywnym efektem ubocznym jest to, że strzał z backhandu będzie prawdopodobnie słabszy.
Wewnętrzny forehand pozwala strzelać pod różnymi kątami. Uderzasz piłkę później niż w przypadku normalnego forehandu, aby osiągnąć pożądany kąt. Kąt można dostosować w zależności od miejsca uderzenia.
Wewnętrzna odmiana forehandu jest trudniejsza z tych dwóch. W tym przypadku piłka jest uderzana w linii prostej. Inside-out forehand ma na celu przygotowanie zwycięzców, podczas gdy inside-in forehand ma na celu bezpośrednie zwycięstwo. Tym razem wczesny punkt styku pomoże skierować piłkę w najlepszym kierunku.
To uderzenie stawia dwa główne wyzwania. Siatka znajduje się wyżej po bokach kortu niż na środku, więc istnieje ryzyko uderzenia większej liczby piłek. Twój forehand może być zbyt długi i spowodować, że piłka wyjdzie poza boisko.
Masz większy margines błędu w przypadku forehandu inside-out, ponieważ przekątna jest dłuższa. Pamiętaj o tych wskazówkach podczas gry forehandem inside-out.
Sytuacja zadecyduje o tym, czy lepiej jest użyć forehandu inside out czy inside in. Pozycja przeciwnika jest ważna. Nie jest dobrym pomysłem uderzanie piłki prosto w przeciwnika.
Zamiast tego powinieneś przesunąć przeciwnika za pomocą tych wariacji, aby sam nie mógł przejść do ataku. Oba uderzenia świetnie nadają się do zaangażowania własnego forehandu w grę.