Czwartek, 23 maja 2024

Jaki typ rakiety tenisowej jest najlepszy dla początkujących?

17 stycznia 2023

Powinieneś dokładnie przemyśleć wybór rakiety dla początkujących. Wybór odpowiedniego sprzętu jest kluczowy, jeśli chcesz się doskonalić w tym sporcie i odczuwać korzyści z treningów. W dzisiejszym artykule pokażemy Ci, jaka rakieta jest najlepsza dla początkujących. Nie przepłacisz, jeśli przeczytasz szczegóły tego wpisu! Miłej lektury!

Jak wybrać odpowiednią rakietę tenisową dla początkujących?

Wybór odpowiedniej rakiety tenisowej może być trudny ze względu na wiele dostępnych opcji. Zalecamy, aby przy rozważaniu obecnych standardów zwrócić uwagę na następujące ważne parametry: :

  • Rozmiar główki - Główka powinna mierzyć w granicach 100 cali lub 600 cm2. W ten sposób można zwiększyć moc uderzenia i czyste odbicie.
  • Waga rakiety - Jeśli chcesz wybrać rakietę tenisową odpowiednią dla siebie, upewnij się, że jest ona lekka. Im lżejsze urządzenie treningowe, tym mniejsze obciążenie ręki, co z kolei oznacza mniejsze zmęczenie podczas jednostek treningowych czy meczów. Jest to kluczowy aspekt zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych tenisistów.
  • Rozmiar uchwytu - Zbyt duży lub zbyt mały uchwyt może powodować dyskomfort. Dlatego ważne jest przestrzeganie prostej zasady: odległość między opuszkiem najdłuższego palca a knykciem na kciuku musi być równa odległości między palcem wskazującym drugiej ręki. Istnieją dwa rozmiary rękojeści: Amerykański (4-5/8), oraz Europejski (G0-G5). Wskazują one na obwód w calach. Wielkość Twojej dłoni powinna determinować rozmiar uchwytu.

Należy wspomnieć, że ważny jest również odpowiedni materiał do wykonania. Na czym polega ten proces? Niskobudżetowe rakiety najczęściej wykonane są z aluminium. Przeznaczone są dla początkujących graczy, którzy zamierzają grać na korcie jedynie 2-3 razy w tygodniu.

Obecne standardy pozwolą na używanie rakiet wykonanych z kompozytu grafitowego. Są one zdecydowanie lepsze od rakiet aluminiowych (szczególnie pod względem komfortu i siły uderzenia).

Pamiętajcie!!!

Nie powinieneś zwracać uwagi na ułożenie strun, sztywność, wyważenie czy balans, jeśli szukasz rakiety dla początkujących. Są to kwestie drugorzędne, którymi powinni zająć się wyłącznie profesjonaliści.

Jaka rakieta tenisowa jest najlepsza dla początkujących?

Będziesz mógł poprawić swoje umiejętności tenisowe, wybierając od początku odpowiednią rakietę. Będziesz mógł cieszyć się grą i zaoszczędzić pieniądze, bez konieczności wydawania dużej ilości na drogie egzemplarze, które nie będą działać.

Zalety właściwego rozmiaru główki

Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego rozmiaru główki. Większa główka pozwoli Ci łatwiej trafić w piłkę i "wybaczy" wiele błędów.

Zalety właściwego rozmiaru rączki

Odpowiedni rozmiar uchwytu zapewni Ci wygodny chwyt i lepszą kontrolę podczas treningów czy meczów. Pamiętaj, aby przy wyborze rozmiaru uchwytu upewnić się, że Twój palec idealnie mieści się w przestrzeni (wspominaliśmy już o tym w poprzedniej części). Jeśli rozmiar uchwytu jest zbyt mały, możesz zdecydować się na cieńszy uchwyt i owinąć go grubszą owijką.

Zalety odpowiedniej wagi rakiety

Aby zapewnić sobie komfortową grę, należy wybrać odpowiednią wagę rakiety. Cięższe rakiety pozwalają na bardziej konsekwentne uderzenia, natomiast lżejsze rakiety nie męczą tak bardzo, dzięki czemu prawdopodobieństwo odniesienia kontuzji jest mniejsze. Jakie są korzyści z rakiet tenisowych? Oto szczegóły.

Jak wybrać odpowiednią rakietę tenisową? - Waga

Dla początkujących zalecana jest rakieta o wadze 270-285g. To wystarczy, aby zapewnić wysoką jakość gry i duży komfort.

Pamiętaj!!!

Osoba początkująca nie skorzysta z cięższej rakiety. Mimo, że cięższe produkty dają większe szanse na stabilne uderzenie, lepiej jest ćwiczyć na lżejszym sprzęcie. Stabilność jest kluczowa, gdy przeciwnik jedzie około 180-200 km/h.

Jaka rakieta tenisowa jest najlepsza dla kobiety? - Waga

Rakieta przeznaczona dla kobiet powinna być lżejsza. To pomoże Ci zdecydować, jaki przedział wagowy jest najlepszy. Rakiety powinny ważyć pomiędzy 260 a 270 gramów. Naciąg i układ strun nie mają w tym przypadku znaczenia.

Jak wybrać rakietę tenisową do swojej gry? Podsumowanie

Wybierając rakietę tenisową, należy zwrócić uwagę na rozmiar główki. Powinna ona mieścić się w granicach 100 cali lub 600 cm. Ważne jest również, aby wybrać rakietę, która jest lekka (około 270g), dzięki czemu Twoja ręka nie będzie się męczyć i łatwiej będzie Ci manewrować rakietą.

Powinieneś również dobrać odpowiednie materiały rakiety do startu. Odradzamy rozwiązania aluminiowe, gdyż nie sprawiają one przyjemności. Polecamy niedrogie rakiety wykonane z kompozytu grafitowego, który jest mieszanką aluminium i grafitu. Jest to najważniejsza część rakiety. Jest to świetny wybór, jeśli dopiero zaczynasz grać "na poważnie". w szkółce).

Doceniamy to, że przeczytałeś ten artykuł. Życzymy powodzenia w wyborze rakiety tenisowej! Nasz sklep internetowy, come-on.pl, oferuje rozwiązania najwyższej jakości. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do dyspozycji telefonicznie lub mailowo. Zachęcamy do zakupów online!

FAQ - Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na temat "Jak wybrać rakietę tenisową?".

Jakie są najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące wyboru rakiety tenisowej?

#1 Gdzie początkujący gracze mogą kupić rakietę?

Nasz sklep internetowy come-on.pl oferuje różnorodne lekkie i funkcjonalne rakiety tenisowe. Możesz wybierać spośród rakiet tenisowych juniorskich lub seniorskich w zależności od wieku i osobistych preferencji.

#2 Jak duża powinna być powierzchnia główki w rakiecie dla amatorów?

Rakiety dla amatorów powinny mieć powierzchnię główki około 100 cali. Niektóre źródła podają, że sprzęt powinien być kupowany w przedziale 105 cali lub 700 cm przez specjalistów od treningu tenisowego.

#3 Jaka powinna być waga rakiety tenisowej dla początkujących?

Rakieta tenisowa dla początkujących powinna ważyć w granicach 260-285g. Dla kobiet najlżejsze rozwiązanie powinno mieścić się w przedziale 260-270 gramów. Mężczyźni powinni spożywać od 270 do 290 gramów.

#4 Jak wybrać rozmiar uchwytu rakiety?

Dobór odpowiedniego rozmiaru rączki rakietki nie jest trudny. Ważne jest, aby potraktować to poważnie, ponieważ wpłynie to na komfort treningu i, w pewnym sensie, na siłę chwytu. Włóż palec wskazujący (lub inny palec), aby określić rozmiar uchwytu pomiędzy podstawą kciuka a opuszkiem najdłuższego palca. Jeśli Twój palec wskazujący mieści się w rakiecie niemal idealnie, wybrana rakieta jest odpowiednia.

#5 Ile powinieneś wydać na idealną rakietę tenisową

Rakietę tenisową przystępną dla początkujących można kupić już za kilkaset złotych. Grafitowe rozwiązania dostępne są zazwyczaj w cenie 300-600 złotych. W tym przedziale cenowym dostępne będą również rakiety lekkie. Odwiedź nasz sklep internetowy, come-on.pl, jeśli interesują Cię rakietki odpowiednie dla początkujących. Oferujemy najlepszej jakości rozwiązania zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów, a także rakietki dla zaawansowanych graczy.